Odbor občansko-správních agend

Odbor patří k největším na radnici a je rozdělen na oddělení správních agend, oddělení matriky, oddělení občansko-správních přestupků a oddělení dopravy a silničního hospodářství.

Na oddělení správních agend si vyřídíte cestovní doklady, občanské průkazy, trvalé bydliště, záležitosti související s evidencí obyvatel a registrem vozidel.

Pod oddělení matriky spadá uzavírání sňatků, vydávání rodných a úmrtních listů, ale i ověřování shody opisu nebo kopie s listinou (vidimace) a o ověřování pravosti podpisu (legalizace).

Oddělení občansko-správních přestupků projednává přestupky proti pořádku v územní samosprávě, proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití, proti majetku a další přestupky, ke kterým není věcně příslušný jiný odbor.

Oddělení dopravy a silničního hospodářství kompletně řeší problematiku řidičských průkazů a registru řidičů včetně projednávání dopravních přestupků, ale také záležitosti silničních uzavírek a dopravního značení ve spádovém území města Kroměříže.

Úplný přehled činností Odboru občansko-správních agend najdete v organizačním řádu.

Oddělení matriky sídlí na Velkém náměstí 115/1 - budova radnice, 1. patro.

Agenda občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel je z důvodu rekonstrukce stávajících prostor přestěhována do budovy bývalého PDA na Hanáckém náměstí.

Ostatní agendy jsou v budově na Husově náměstí.

Budova A

Adresa:

Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž

Organizační struktura

Přítomen | Mimo pracoviště (Aktualizováno každých 15 minut)

Oddělení občansko-správních přestupků
Oddělení dopravy a silničního hospodářství
Oddělení matriky
Oddělení správních agend