Zastupitelé podpořili stavbu chodníku mezi částí Kroměříže Drahlov a obcí Jarohněvice

| 17.06.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice postaví chodník mezi částí města Drahlov a obcí Jarohněvice. Zastupitelé ve čtvrtek schválili uvolnění tří milionů korun na realizaci první etapy stavby. „Pro občany Drahlova je tato investice velmi důležitá. Do Jarohněvic chodí za službami a na vlak, dosud k tomu využívají silnici, po které jezdí hodně aut. V Drahlově je přitom řada malých dětí, pro které není pohyb po silnici bezpečný,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

V první etapě bude postavena část chodníku od Jarohněvic o délce 160 metrů a také část před Drahlovem dlouhá 62 metrů. „Stavba chodníku bude přerušena v ochranném pásmu železnice do doby provedení rekonstrukce železničního přejezdu, který stavbu protíná. Zbylé úseky chodníku budou dostavěny ve druhé etapě v návaznosti na rekonstrukci železničního přejezdu,“ doplnil Holík.

Zástupci osadního výboru Drahlova upozornili na jednání zastupitelů na to, že podobně nákladná investice v obci nebyla realizována několik let. „Je to poměrně skromné přání a občanům jsme to slíbili,“ doplnil místostarosta Vít Peštuka.

Sdílejte článek

Tisknout článek