Vybarvený běh se blíží naplnění kapacity, registrovalo se již přes 1800 lidí

| 30.05.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

O čtvrtý ročník Vybarveného běhu je velký zájem, zaregistrováno je již více než 1800 lidí. Kapacita je přitom jen zhruba o 200 běžců vyšší. „Zájemci by proto s registrací neměli váhat, pokud se chtějí letos Vybarveného běhu účastnit aktivně a nechtějí ho sledovat pouze z míst pro diváky,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Vybarvený běh se koná v sobotu 8. června.

Akce se stala neodmyslitelnou součástí programu letní turistické sezony v Kroměříži. „Vybarvený běh totiž kromě sportu nabízí dobrou zábavu a kulturní vyžití pro domácí i přespolní, pro malé i velké a staré i mladé,“ dodal Němec. Loni se zaregistrovalo rekordních téměř 1900 lidí. Trasa letos zůstává stejná jako v loňském roce, důvodem je pokračování rekonstrukce Vodní ulice.

Běh je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Účastníci budou muset projít různá stanoviště a barevné zóny. Nejde přitom o čas, ale o zábavu. Lidé budou vybarvovat sami sebe i ostatní startující, každý dostane balíček zdravotně nezávadných a v přírodě odbouratelných barev. Letošní novinkou je červená barva.

Balíčky s tričkem, startovním číslem, ochrannými brýlemi, barvou a drobnými dárky od partnerů akce, jimiž letos jsou společnost Nestlé, závod Sfinx, a dm drogerie, si registrovaní účastníci budou vyzvedávat od pondělka 3. června na odboru kultury a cestovního ruchu nebo je dostanou před startem běhu při prezenci na Velkém náměstí.

Podmínky registrace a účasti v běhu jsou stejné jako v předchozích letech. Startovné v tuto chvíli až do dne konání běhu činí 250 korun. Registrace účastníků začne na Velkém náměstí v sobotu 8. června v 9:00, program v 10:30. Start běhu je plánován na 11:30. Po vyhlášení cen v 12:40 bude pokračovat doprovodný program. „Zahrnuje koncerty Thoma Artwaye a Michala Hrůzy nebo moderní bubenickou show s brazilskými tanečnicemi,“ dodala Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu.

Doprovodný program nabídne také bungee arénu, nafukovací překážkovou dráhu, fotbalový terč, skákací tyče, výtvarnou dílnu, pískohraní, airbrush tetování, malování na obličej a další atrakce. Vstup na odpolední program je zdarma. Lidé naleznou všechny potřebné informace na internetové stránce www.vybarvenybeh.cz i na facebooku na adrese https://www.facebook.com/events/2293169510713964.

Sdílejte článek

Tisknout článek