Vedení města poděkovalo členům osadních výborů místních částí

| 29.11.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Starosta Jaroslav Němec a místostarostové Daniela Hebnarová, Vít Peštuka, Vratislav Krejčíř a Karel Holík přijali na radnici zástupce osadních výborů místních částí, aby jim poděkovali za jejich práci v minulém volebním období. „Lidé se do toho moc nehrnou. Je to o nadšencích, kteří chtějí pro svou místní část zadarmo a ve svém volném čase něco udělat,“ ocenil členy osadních výborů Němec.

Starosta členům osadních výborů představil nové vedení města a také nastínil chystané změny v komunikaci. Poté, co budou zvolené nové osadní výbory, by se jejich předsedové měli pravidelně scházet s vedením města a řešit s nimi problémy místních částí. Na schůzky budou podle potřeby zváni i vedoucí radničních odborů či zástupci Kroměřížských technických služeb a Biopasu. Město nadále bude místní části podporovat finančně.

Zástupci osadních výborů na setkání zmínili například potřebu pokračovat v budování hřišť, komunikací i chodníků. V diskusi padla i prosba na zavedení městské hromadné dopravy nebo přísnější dohled na to, aby řidiči v místních částech dodržovali povolenou rychlost.

Tak, jak je zvykem, bude mít i v tomto volebním období každá místní část svého garanta. Starosta Němec jím bude pro Bílany, místostarostka Hebnarová pro Kotojedy a Hradisko, místostarostové Peštuka pro Vážany a Zlámanku, Krejčíř pro Těšnovice a Trávník a Holík pro Postoupky a Drahlov.

Sdílejte článek

Tisknout článek