V Moravské ulici bude nové místo pro přecházení, ve Vážanech zastávky MHD

| 18.07.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice vybuduje nové místo pro přecházení v křižovatce ulic Moravská – Vrobelova a také nové autobusové zastávky v ulici Lesní před Domovem pro seniory Vážany. Postará se o to společnost Správa a údržba silnic Kroměřížska. Náklady činí zhruba 1,5 milionu korun, hotovo by mělo být na podzim. „Místo pro přecházení ve zmíněné lokalitě citelně chybí a také zastávky ve Vážanech je již nutné modernizovat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V tomto místě Moravské ulice vznikne nové místo pro přecházení

Nové místo pro přecházení bude zbudováno v ulici Moravská po pravé straně křižovatky od ulice Vrobelova naproti lékárny. „Nově budou doplněny přístupové chodníky ze zámkové dlažby a místo pro přecházení bude oboustranně nasvětleno,“ popsal Jaroslav Pajgr z radničního odboru rozvoje města.

V ulici Lesní se kromě nových zastávek počítá také s novým zálivem pro autobusy s povrchem z asfaltového betonu. Obě zastávky budou na místě stávajících zastávek. „Budou osazeny proskleným přístřeškem a lavicí,“ dodal Pajgr. Zastávky budou upraveny tak, aby na nich mohl zastavovat i nízkopodlažní autobus MHD, a i zde budou postaveny nové přístupové chodníky.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek