V krajské anketě Pracovník roku sociálních služeb uspěly dvě osobnosti z Kroměříže

| 20.09.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Zlínský kraj ocenil dvě osobnosti působící v sociálních službách v Kroměříži. V anketě Pracovník roku letos uspěla Dagmar Klučková, ředitelka příspěvkové organizace města Sociální služby města Kroměříže, a Erika Hanzalová, která pracuje pro Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS ČR). „Obě dámy si ocenění zaslouží, odvádějí výbornou práci,“ komentoval výsledky ankety místostarosta Vít Peštuka.

Klučková byla oceněna za snahu o spolupráci s dalšími organizacemi, včetně zahraničních, za svou aktivitu, podíl na plánování sociálních služeb na Kroměřížsku, organizování odborných konferencí, za snahu o zavádění moderních trendů do praxe, například při transformaci sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením či při podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Zaujala i snahou o propojení aktivit všech seniorů a jejich klubů ve městě.

Hanzalová u SONS ČR působila nejprve jako dobrovolnice. V současné době je vedoucí služeb odborného sociálního poradenství a sociálně aktivizačních služeb a působí i jako terénní a ambulantní sociální pracovnice. Pomáhá klientům s vyřizováním sociálních dávek, při získávání kompenzačních pomůcek, řeší s úřady problém odstraňování bariér či zaměstnávání osob se zrakovým postižením. Pořádá také odborné přednášky o problémech nevidomých a slabozrakých osob.

Kroměřížští poskytovatelé sociálních služeb se úspěchu v anketě dočkali po čtyřleté odmlce. Naposledy totiž byla v roce 2014 oceněna tehdejší ředitelka Pečovatelské služby Kroměříž Michaela Procházková.

Sdílejte článek

Tisknout článek