V komunálních volbách v Kroměříži bude o hlasy usilovat 13 stran a hnutí

| 17.08.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Třináct stran a hnutí bude usilovat o hlasy voličů v říjnových komunálních volbách v Kroměříži. Rozhodnutí je zveřejněno na úřední desce městského úřadu. Obyvatelé Kroměříže budou vybírat opět 27 zastupitelů. Volby se uskuteční v pátek 5. října a v sobotu 6. října 2018. V roce 2014 o hlasy voličů ve městě usilovalo 12 stran a hnutí.

Lidé budou moci vybírat mezi následujícími subjekty (pořadí je dáno termínem podání kandidátky, čísla se teprve budou losovat):

- KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí – lídr Pavel Motyčka
- Česká strana sociálně demokratická – lídr Karel Holík
- Občanští demokraté a nezávislé osobnosti – lídr Daniela Hebnarová
- Česká pirátská strana – lídr Vratislav Krejčíř
- JAUNER Československo 2018 – lídr Jaroslav Fink
- Moravané – lídr Eliška Plačková
- Komunistická strana Čech a Moravy – lídr Jaroslav Adamík
- ANO 2011 – lídr Jan Hašek
- NEZÁVISLÍ – lídr Jaroslav Němec
- KRÁSNÁ KROMĚŘÍŽ – lídr Miloslav Kuběna
- Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv občanů ZEMANOVCI – lídr Miroslav Remiaš
- Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a Soukromníků – lídr Jarmila Číhalová
- ZDRAVÉ KROMĚŘÍŽSKO – lídr Richard Kreml

Minulé komunální volby v Kroměříži vyhrálo ANO se sedmi mandáty před ODS s pěti křesly. KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí mají čtyři zastupitele, čtyři křesla získala i ČSSD. Komunisté obsadili tři mandáty, Zdravé Kroměřížsko a Volba pro Kroměříž mají po dvou zastupitelích. Koalici utvořilo hnutí ANO, koalice KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislých, ČSSD a Zdravé Kroměřížsko. Starosta Jaroslav Němec ale v dubnu hnutí ANO opustil, podporují ho další tři za ANO zvolení zastupitelé. K hnutí se tak v zastupitelstvu nyní hlásí jen tři lidé. Němec vede do voleb hnutí Nezávislí.

Městský úřad Kroměříž je kromě domovské Kroměříže registračním úřadem i pro 23 okolních obcí: Bařice-Velké Těšany, Bezměrov, Honětice, Jarohněvice, Karolín, Kostelany, Kvasice, Lubná, Lutopecny, Nová Dědina, Rataje, Roštín, Skaštice, Soběsuky, Střížovice, Sulimov, Šelešovice, Troubky-Zdislavice, Věžky, Vrbka, Zborovice, Zdounky a Zlobice.

„Ve všech obcích byla podána alespoň jedna kandidátní listina, takže všude se volby budou konat. Zaregistrovala jsem všechny listiny, žádnou jsem neodmítla a neškrtla jsem žádného kandidáta,“ uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ivana Bukovská. Losování pořadí jednotlivých volebních stran je veřejné. Uskuteční se 23. srpna v 14:30 v zasedací místnosti ve druhém patře kroměřížské radnice.

Sdílejte článek

Tisknout článek