Tři týdny omezení jsou malou daní za záchranu životů, říká starosta Němec

| 01.03.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Od dnešního dne platí v České republice nová opatření proti pandemii koronaviru. Zahrnují například uzavření mateřských i základních škol, povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorách a minimálně zdravotnickou roušku venku v zastavěném území a také omezení pohybu v podobě zákazu cestování mezi okresy. „Ačkoliv si mnozí z nás o smysluplnosti některých opatření myslí svoje, snažme se je dodržovat a omezení vydržet. Věřím, že tři týdny uběhnou rychle a že se podaří nepříznivý vývoj pandemie obrátit,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Starosta Kroměříže sám v závěru loňského roku koronavirus prodělal. „Naštěstí jsem neměl těžký průběh, ale přesto tuto nemoc nepodceňuji. Myslím, že za rok, co se s pandemií potýkáme, již téměř každý z nás zná někoho, kdo koronaviru podlehl, nebo kdo byl s vážným průběhem tohoto onemocnění v nemocnici. Přijít k této nemoci můžete skutečně kdekoliv, zvláště poté, kdy se i v České republice objevily různé mutace koronaviru. Prosím, vydržte, noste respirátory, používejte dezinfekci a dodržujte v obchodech, na pracovišti i venku rozestupy,“ dodal Němec.

Město kromě opatření uvnitř úřadu spočívající v omezení kontaktů mezi zaměstnanci a dodržování zvýšených hygienických opatření a zajištění provozu krizové základní a mateřské školy pro zaměstnance složek integrovaného záchranného systému, zdravotníky a další profese stanovené státem omezilo MHD, která jede v prázdninovém provozu. Uzavřena byla i hřiště u škol a uzamčena podle doporučení vlády budou oplocená sportoviště ve městě i místních částech.

„Nemáme z toho radost, ale reagujeme na usnesení vlády, podle kterého je potřeba co nejvíce omezit kontakty mezi lidmi. Apeluji také na občany, aby s městským úřadem komunikovali co nejvíce e-mailem či telefonicky a osobní návštěvu, která není nezbytná, odložili na příznivější dobu,“ doplnil Němec.

Přehled příkladů různých situací a návod, jak se při platnosti stávajících opatření chovat, lze najít na internetových stránkách ministerstva vnitra https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx.

Sdílejte článek

Tisknout článek