Technické služby budou v zimě udržovat 120 kilometrů chodníků a 80 kilometrů komunikací

| 04.11.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

V Kroměříži a místních částech města se v nadcházející zimě počítá s údržbou asi 120 kilometrů chodníků a zhruba 80 kilometrů silnic. Rozsah zimní údržby zůstává stejný, jako tomu bylo v minulé zimě. Zimní údržbu zajišťuje městem stoprocentně vlastněná společnost Kroměřížské technické služby (KTS).

Zimní údržbu bude zajišťovat s pomocí dvou sypačů, pěti multikár a šesti kusů další techniky, mezi něž patří třeba chodníkové frézy a traktor s radlicí. Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně. „Důvodem je bezpečnost chodců i motoristů, která je pro pracovníky KTS prioritou,“ doplnil místostarosta Karel Holík.

Na ošetření chodníků a komunikací se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Výhradně inertní materiály je pak třeba používat na lávce přes Moravu, na Zborovském mostě a také na mostě v Postoupkách.

Zimní údržba v loňském roce stála město zhruba 6,8 milionu korun. Letos od ledna do března pak radnice musela na tyto účely vynaložit téměř pět milionů korun. Další peníze si letos vyžádá ještě údržba chodníků a komunikací na konci roku.

Sdílejte článek

Tisknout článek