Řidičům už ve Francouzské ulici slouží nová parkovací místa

| 23.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice dokončila nová parkovací místa v ulici Francouzská. Přibyly zde téměř dvě desítky stání. „Na sídlišti Zachar je parkovacích míst trvalý nedostatek a každé nové místo je přínosem. Těší mě, že se povedlo najít řešení a možnosti parkování v lokalitě tak rozšířit,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Nová parkovací místa vznikla zrušením části stávajícího chodníku v úseku ulice od křižovatky u kotelny po křižovatku s ulicí Albertova. Část levostranného chodníku od křižovatky u kotelny byla opravena a ukončena je bezbariérovým vstupem do vozovky. Dále byl vybudován nový chodník od vnitroblokového hřiště a předlážděna byla plocha chodníku v křižovatce s ulicí Albertova.

Ve Francouzské ulici tak vzniklo 15 nových parkovacích míst a k tomu dvě místa pro handicapované. Akci měla na starost Správa a údržba silnic Kroměřížska, náklady činily asi 2,3 milionu korun.

Kroměřížská radnice plánovala v letošním roce investice do zvelebení chodníků, komunikací a parkovišť v celkové výši téměř 50 milionů korun.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek