Po dovolené v regionu s nákazou koronaviru neposílejte děti do školy

| 06.03.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice vyzývá občany, kteří trávili dovolenou o jarních prázdninách v Itálii či v jiné lokalitě, kde se objevil nový typ koronaviru, onemocnění COVID-19, aby neposílali své děti do mateřských či základních škol. „Podle doporučení hygieniků je s ohledem na inkubační dobu onemocnění nutné, aby zůstaly dva týdny doma. Chtěl bych ale občany uklidnit, nákaza v našem regionu zatím potvrzena nebyla. Jedná se o preventivní opatření, které má ochránit ostatní děti, učitele a zaměstnance škol,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se příznaky onemocnění mohou objevit v různé míře intenzity. Často je nelze odlišit od běžného respiračního onemocnění provázeného teplotami kolem 38 stupňů Celsia, kašlem, dušností, zimnicí či bolestmi svalů a kloubů. Inkubační doba, tedy doba, do které onemocnění propukne, je u nového typu koronaviru maximálně zmíněných 14 dnů. „Proto je nezbytné, aby děti vracející se z problematických regionů zůstaly po tuto dobu v režimu domácí výuky,“ dodala místostarostka Daniela Hebnarová.

V případě dotazů se občané mohou obracet na e-mail Krajské hygienické stanice Zlínského kraje covid19khszlin.cz nebo na infolinky 577 006 759 a 724 221 953, které jsou v provozu nepřetržitě od 7 do 19 hodin, a to i ve dny pracovního klidu.

Sdílejte článek

Tisknout článek