Ocenění za sportovní úspěchy získali tenisté, lyžařka, trenérka mažoretek i učitelé tělesné výchovy

| 16.06.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Vedení města opět po roce ocenilo nejlepší mladé sportovce i trenéry, kteří se sportovním nadějím věnují. Ceny za skvělé výsledky v roce 2021 převzali z rukou starosty města Jaroslava Němce. „Výsledky ankety Nejúspěšnější mladý sportovec, kolektiv a trenér či cvičitel města Kroměříže jsme letos vyhlásili již posedmnácté. Jsem rád, že mladí mají kladný vztah ke sportu a pohybu obecně a že díky svým výborným výsledkům zviditelňují nejen sebe a své domovské oddíly nebo školy, ale také město Kroměříž. Blahopřeji jim k jejich úspěchům,“ řekl Němec.

Nejúspěšnějším sportovním kolektivem se stalo družstvo mladších žáků A TC Bajda Kroměříž. Tenisový tým ve složení Marian Veselý, Vojtěch Vondráček, Michal Bohatý, Martin Křůmal, Sofie Gregorová, Kateřina Krutilová a Nicol Přikrylová v loňském roce vyhrál všechny své zápasy v soutěži řízené Jihomoravským tenisovým svazem a postoupil do vyšší soutěže, což se dosud žádnému mládežnickému družstvu TC Bajda Kroměříž nepovedlo.

V individuální kategorii si ocenění pro nejúspěšnějšího mladého sportovce města Kroměříže odnesla lyžařka Agáta Slámková, žákyně 8. B ZŠ Oskol. Členka oddílu SKIPO Team Chvalčov hostující ve Sportovní akademii Špindlerův Mlýn získala v uplynulé zimní sezoně tři medaile na mistrovství republiky, z toho dvakrát titul mistryně republiky. Řadu úspěchů, medailí a ocenění si přivezla rovněž ze zahraničních závodů například v Andoře, Srbsku či Bosně a Hercegovině.

Nejúspěšnější trenérkou mládeže za rok 2021 byla vyhlášená Nikola Zlámalová. Ta vede spolek Mažoretky INFINITY. Děvčata se v uplynulém roce stala mistryněmi republiky v halových disciplínách, a dokonce uspěla v rámci evropské soutěže Parade Corps, kde se tým stal 1. vicemistrem Evropy.

Za dlouholetou práci se sportovní mládeží byli oceněni Marta Bajerová a Vítězslav Tesařík, učitelé tělesné výchovy ze ZŠ Oskol. Žákům se věnují nejen v hodinách, ale také při mimoškolních a nadstandartních činnostech. Se svými svěřenci dosáhli více než 120krát na medailová umístění v rámci školních soutěží, a kromě dalších úspěchů sedmkrát po sobě dovedli tým ZŠ Oskol k vítězství v republikovém finále atletické soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů.

Sdílejte článek

Tisknout článek