O rozloučení s rokem 2022 se postarají Reflexy a ohňostroj

| 19.12.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Kroměřížané i návštěvníci města si i letos mohou užít silvestrovskou oslavu pod širým nebem. Dům kultury totiž chystá 31. prosince na Hanáckém náměstí program předznamenávající vstup do roku 2023. Nabídne koncert kapely Reflexy a také ohňostroj. „Přijďte společně oslavit silvestra a prožít poslední večer roku mezi přáteli, popřát si se známými i neznámými a pobavit se,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

Program na Hanáckém náměstí začne v 18 hodin první částí koncertu poprockové kapely Reflexy. Na 18.45 hodin je připraveno přání do nového roku, po němž bude následovat ohňostroj, který rozzáří nebe nad městem. „V 19.10 hodin pak začne druhá část hudebního programu, o kterou se opět postarají Reflexy. Pro návštěvníky bude připravené občerstvení, především horké nápoje,“ dodal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži dříve obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V letech 2017, 2019 a 2021 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.

Sdílejte článek

Tisknout článek