MHD v pátek od 18:00 do 23:00 pojede kvůli rallye po objízdných trasách

| 18.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská hromadná doprava v Kroměříži pojede v pátek kvůli 5. ročníku Rallye Kroměříž v omezeném provozu. Hlavní průtah městem od silničního mostu až po Milíčovo náměstí bude kvůli závodu od 18:00 do 23:00 uzavřen. „Nebude tak možné zajistit plnohodnotný provoz MHD dle časů v jízdních řádech. Kompletní provoz města bude sveden na objízdné trasy a na linkách MHD tak bude vznikat zpoždění od 8 do 30minut,“ uvedl Marian Vítek, ředitel společnosti Kroměřížské technické služby, která MHD ve městě zajišťuje.

O den dříve, ve čtvrtek 21. září, ale bude MHD v Kroměříži pro všechny cestující celý den zdarma. „Chceme tak lidem alespoň částečně vynahradit omezení městské hromadné dopravy plánované na pátek 22. září a také se tímto město Kroměříž symbolicky připojí ke kampani Evropský týden mobility,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

V pátek 22. září pojedou autobusy kvůli rallye po objízdné trase dlouhé zhruba 3,7 kilometru. Podle Vítka dobu zpoždění kromě delší trasy ovlivní i povinné přestávky řidičů a také očekávaný zvýšený provoz automobilů na objízdných trasách. „Zpoždění se budou objevovat na linkách 4, 5, 6 a 8. Jako první se uzavírka dotkne spoje linky číslo 4, který odjíždí v 17:46 z Nádraží,“ popsal vedoucí provozu MHD Jaroslav Černý.

V době od 18:00 do 23:00 nebudou kvůli uzavírce obslouženy zastávky Tovačovského, Dům kultury, Husovo náměstí a Milíčovo náměstí. Autobusy budou v tomto časovém intervalu nově zastavovat na těchto zastávkách:

- linka 4: Hanácké náměstí (směr Vrobelova) – náhrada za Milíčovo náměstí

- linka 6: U mostu (směr Kaufland) – náhrada za Tovačovského; Hanácké náměstí (směr Kojetínská) – náhrada za Milíčovo náměstí

Zpoždění linek mohou cestující sledovat na odkazu https://kromeriz.mhdonline.cz/. Aktuální informace o provozu MHD cestující naleznou na webu Kroměřížských technických služeb www.kmts.cz (sekce MHD) nebo na facebookové stránce MHD Kroměříž https://www.facebook.com/MHD.KROMERIZ/.

Více informací o Rallye Kroměříž je na webu www.multi-s.cz a na facebookové stránce pořadatelů https://www.facebook.com/rallyekromeriz.

Sdílejte článek

Tisknout článek