Město poskytne České poště prostory v objektu na náměstí Míru

| 15.11.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice vyhoví žádosti České pošty a vypůjčí jí nebytové prostory v budově číslo popisné 520/1 na náměstí Míru, kde dříve sídlila restaurace Slavia. „Pošta v objektu chce vybudovat moderní pobočku, která bude odpovídat nejnovějšímu designu provozoven České pošty v České republice. Zajištění základních služeb včetně pošty je prioritou vedení radnice, proto dohodu s Českou poštou vítám a plně podporuji,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Česká pošta investuje do úpravy prostor v prvním nadzemním podlaží budovy téměř pět milionů korun. „Nebytové prostory by podle návrhu smlouvy měli zástupci České pošty převzít 1. ledna příštího roku,“ poznamenala vedoucí právního odboru radnice Ladislava Žiaková. Dodala, že s ohledem na tuto investici město České poště poskytne část budovy na náměstí Míru do užívání bezplatně. Smlouva bude platit do konce roku 2029, může být následně prodloužena o další dva roky.

Česká pošta v Kroměříži nedávno uzavřela pobočku na Velkém náměstí, v budoucnu plánuje i uzavření pobočky v Havlíčkově ulici. Obě pobočky by měla nahradit nová pobočka na náměstí Míru, kde bude kromě haly s přepážkami také sklad balíků i tiskopisů, jednací místo a také zázemí pro personál pobočky.

Město pro zmíněné prostory nemá jiné využití, na opakovanou nabídku na pronájem nikdo nereagoval.

Sdílejte článek

Tisknout článek