Město dokončilo novou naučnou stezku lesoparkem Barbořina

| 14.03.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice dokončila novou naučnou stezku v lesoparku Barbořina. „Začínáme upravovat další hezké místo, kde lidé mohou trávit volný čas v přírodě, a zároveň zde také přírodu poznávat a učit se jí porozumět. Hlavním mottem projektu Barbořina je „blíž k přírodě“, tedy i k nám samotným, protože jsme její součástí. V přírodě na čerstvém vzduchu máme také možnost preventivně posílit svůj imunitní systém. Prvky dobře vypadají a věřím, že se budou líbit hlavně dětem,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Vrchol Barbořina nabízí pohledy na Hanou, Hostýnské vrchy, a především na samotné město Kroměříž, které k němu těsně přiléhá. I díky plánovaným úpravám si zde na své přijdou rodiče s dětmi i senioři. V lesoparku se do budoucna počítá s vycházkovými a běžeckými trasami, ale také s trasou pro cyklisty. V první etapě byla realizována zmíněná Naučná stezka veverky Čiperky.

„Stezka dlouhá jeden kilometr seznamuje návštěvníky s tím, kdo v lese žije, čím se živí, co v lese najdeme, ale také s tím, co do lesa nepatří. Stezka je určena především pro menší děti, které se na ní nejen něco dozví, ale zároveň si budou moci také hodně věcí vyzkoušet,“ dodala vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Trasu tvoří devět stanovišť, které doplňuje odpočinkové místo, altán s lavičkou. Poblíž je umístěna i workout zóna, kterou využijí děti i dospělí, kteří si chodí na Barbořinu zasportovat. Součástí projektu je i nová stezka bosou nohou. Stezku se všemi zmíněnými prvky postavila společnost RAUERHOLZ ze Štěpánova na Olomoucku za zhruba 550 tisíc korun.

Druhá etapa je plánovaná na letošní rok. „Zahrnuje vyhlídkové místo – pozorovatelnu okolí, zastřešené ohniště, domeček v korunách stromů, fotokoutek i umístění ptačích budek,“ uzavřela Prečanová.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek