Město chystá projekt na instalaci dalších polopodzemních kontejnerů

| 08.03.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice připravuje další etapu instalace polopodzemních kontejnerů na území města. Radní již vybrali společnost NELL PROJEKT ze Zlína, která vypracuje projekt na nové kontejnery, jež by měly být umístěny v šesti lokalitách. „S realizací tohoto záměru počítáme nejdříve v příštím roce. Na rozdíl od minulého vedení města, které realizovalo první etapy kontejnerů z rozpočtu města, bychom rádi využili dotačních prostředků,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Nové polopodzemní kontejnery by měly být umístěny na rozhraní ulice Sokolovská a Slovanského náměstí, v ulicích Chropyňská, Ovocná, Meruňková, Třasoňova a Koperníkova (na sídlišti Barbořina). „Stávající nevzhledné plastové kontejnery budou odstraněny. Počet kontejnerů se sníží, jejich kapacita bude naopak vyšší. Věřím, že obyvatelé vybraných lokalit tuto novinku uvítají,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Město již v letech 2021 a 2022 rozmístilo podzemní (v historickém centru města) a polopodzemní kontejnery o objemu pět metrů krychlových na směsný komunální odpad, papír a plast a kontejnery o objemu tři metry krychlové na sklo v ulicích Na Sladovnách, Malý Val, Vejvanovského, 17. listopadu, Československé armády, Spáčilova, Zborovská, U Rejdiště, Francouzská, Rumunská a Nitranská.

„Jejich provoz potvrzuje to, co jsme si od jejich zavedení slibovali. Snížil se počet míst pro kontejnery a město tak může na uvolněných plochách budovat parkovací stání. A v neposlední řadě je velkým přínosem estetická stránka, kdy nové kontejnery vypadají podstatně lépe než předchozí plastové,“ dodal Holík.

Celkem bylo v ulicích Kroměříže již instalováno 31 kontejnerových hnízd, z nichž každé obsahuje tři až čtyři kontejnery. Z ulic bylo postupně staženo více než 300 klasických plastových kontejnerů. „V tuto chvíli vyhodnocujeme, zda rozmístění kontejnerů odpovídá skutečným potřebám obyvatel dané lokality. V některých místech, zejména na frekventovaných sídlištích, kde provoz ukázal, že kapacita nestačí, budeme kontejnery doplňovat,“ uzavřel vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Sdílejte článek

Tisknout článek