Lidé mohou na webu hlasovat o deseti prioritách města

| 20.06.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé Kroměříže mohou od 1. července na internetových stránkách radnice i na tištěných formulářích hlasovat o deseti prioritách města. Vybírat mohou z návrhů, které vyplynuly z veřejného fóra konaného minulý týden, nebo mohou napsat do volné kolonky i jiný problém. Anketa končí v neděli 31. července. „Její výsledky budou poté předloženy radě a zastupitelstvu města,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Fóra se účastnilo několik desítek Kroměřížanů. Lidé označili za potřebné (priority jsou seřazeny podle abecedy) měření rychlosti se sankcí, odkanalizování ulice Chropyňská, posilování sociálních služeb pobytových i terénních, revitalizaci koupaliště Bajda, rozšíření kapacity mateřských škol a školních družin, úpravu parkování v centru – generel dopravy, vybudování letního kina, výstavbu či rekonstrukci plaveckého bazénu, zaměstnávání zdravotně postižených a zeleň na náměstích a v centru města.

Hlasovat bude možné od pátku 1. července prostřednictvím tištěných formulářů, které budou k dispozici v přízemí radnice a které se budou vyplněné odevzdávat na informacích, a na odkazu https://www.munipolis.cz/app/anketa/ZdravaKromeriz2022.

„Prosíme, abyste označili pouze dvě priority, které považujete za nejaktuálnější a které by dle vašeho názoru měly mít přednost před ostatními. Můžete označit jednu prioritu a ta následně dostane dva hlasy, nebo označíte dvě priority, a každá získá po jednom hlase,“ poznamenala Michaela Jiříková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21, které veřejné fórum i anketu pořádá.

Sdílejte článek

Tisknout článek