Lidé mohou na webu hlasovat o deseti prioritách města

| 17.04.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé Kroměříže mohou ode dneška na internetových stránkách radnice hlasovat o deseti prioritách města. Vybírat mohou z návrhů, které vyplynuly z veřejného fóra konaného minulý týden, nebo mohou napsat do volné kolonky i jiný problém. Anketa končí v pátek 17. května v 12:00. „Její výsledky budou poté předloženy radě a zastupitelstvu města,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Fóra se účastnilo šest desítek Kroměřížanů. Lidé označili za potřebná opatření pro zadržování vody v krajině, vybudování sportovně-rekreační zóny v lokalitě Bágrák, řešení likvidace odpadů po roce 2025, řešení křižovatky ulic Havlíčkova – Albertova, zajištění veřejného přehledu investic města, vybudování cyklostezky ve městě mimo hlavní komunikace, zajištění pravidelného setkání s podnikateli, zřízení obecního hostince, zřízení nového turistického portálu, zajištění časového omezení hlasitých hudebních produkcí – kulturních akcí, zřízení nové pobytové služby pro seniory a podporu mezigeneračního soužití.

Anketa je na adrese https://forms.gle/7GbWUottVKMJ56QMA. „Prosíme, abyste označili pouze dvě priority, které považujete za nejaktuálnější a které by dle vašeho názoru měly mít přednost před ostatními. Můžete označit jednu prioritu a ta následně dostane dva hlasy, nebo označíte dvě priority, a každá získá po jednom hlase,“ poznamenala Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21, které veřejné fórum i anketu pořádá.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek