Letní Kroměříž opět ožije Hudbou v zahradách a zámku

| 22.04.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Hudební zážitky spojené s prostředím památky UNESCO. To je ve zkratce letní festival Hudba v zahradách a zámku, jehož 23. ročník se v létě uskuteční. Pětice koncertů proběhne od 17. června do 30. července ve skleníku a rotundě Květné zahrady. „Doufám, že festival Hudba v zahradách a zámku přinese divákům nejen zážitky, ale také pohodu, radost a krásu. Návštěvníky zavede do světa hudby i do míst, která mají atmosféru a kouzlo, a ne nadarmo jsou součástí památky zapsané na seznamu UNESCO,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Za organizací festivalu stojí město Kroměříž, Dům kultury v Kroměříži, Art Collegium 2002, Klub UNESCO Kroměříž a Květná zahrada v Kroměříži. Na programu i organizaci se podílí jeho umělecký ředitel, dirigent František Macek. „Festival má krásný cíl prezentovat to nejlepší ze světa klasické hudby v prostředí památek UNESCO města Kroměříže. Jsem velice rád, že se stal nedílnou součástí letní Kroměříže a může se pyšnit jak skvělým publikem, tak i mimořádnou atmosférou koncertů, na které se moc těším,“ uvedl Macek.

Festival zahájí v pátek 17. června ve skleníku Květné zahrady Český filharmonický sbor Brno a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Františka Macka s kantátou Carla Orffa na motivy středověkých básní a písní Carmina Burana. V programu se představí rovněž sopranistka Tereza Mátlová, tenorista Matúš Šimko a barytonista Roman Hoza.

Skladby arcibiskupského zámeckého hudebního archivu uvede v sobotu 25. června v rotundě Květné zahrady přední evropský vokální soubor Capella Mariana v programu nazvaném Caravaggiova pouť s podtitulem Hudební cesta z Milána do Neapole.

Španělský večer přijde na řadu ve čtvrtek 30. června a po boku Filharmonie Brno opět pod vedením dirigenta Františka Macka v něm hudbu Rimského-Korsakova, Saint – Saense a Ravela představí excelentní americká houslistka Aubree Oliverson. Koncert se koná ve skleníku Květné zahrady.

Zpět do České republiky zavede návštěvníky ve středu 20. července koncertní provedení Dvořákovy opery Rusalka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Ve skleníku v Květné zahradě se v hlavní roli Rusalky představí Alžběta Poláčková, v roli prince Martin Šrejma, úlohu vodníka předvede Pavel Švingr a ježibaby Lucie Hilscherová.

Posledním bodem programu festivalu Hudba v zahradách a zámku je již tradičně Závěrečný koncert dirigentských kurzů v sobotu 30. července ve skleníku Květné zahrady. Frekventanti kurzu představí skladby Rossiniho, Mozarta, Smetany a Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

Sdílejte článek

Tisknout článek