Lesoparkem Barbořina provede nejmenší nová naučná stezka

| 23.07.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice zná firmu, která instaluje v lesoparku Barbořina novou naučnou stezku. Radní vybrali společnost RAUERHOLZ ze Štěpánova na Olomoucku, která nabídla cenu zhruba 550 tisíc korun. „Chceme lokalitu upravit tak, aby zde lidé mohli trávit čas v přírodě a zároveň zde také přírodu poznávali a učili se jí porozumět,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka. Všechny prvky by měly být instalovány do konce listopadu.

Vrchol Barbořina nabízí pohledy na Hanou, Hostýnské vrchy a především na samotné město Kroměříž, které k němu těsně přiléhá. I díky plánovaným úpravám si zde na své přijdou rodiče s dětmi i senioři. V lesoparku se do budoucna počítá s vycházkovými a běžeckými trasami, ale také s trasou pro cyklisty. V první etapě však bude realizována Naučná stezka veverky Čiperky.

„Stezka dlouhá jeden kilometr seznámí návštěvníky s tím, kdo v lese žije, čím se živí, co v lese najdeme, ale také s tím, co do lesa nepatří. Stezka je určena především pro menší děti, které se na ní nejen něco dozví, ale zároveň si budou moci také hodně věcí vyzkoušet,“ popsala vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová. Trasu bude tvořit devět stanovišť, které doplní úvodní odpočinkové místo, altán s lavičkou. Poblíž bude umístěna i workout zóna, kterou využijí děti i dospělí, kteří si chodí na Barbořinu zasportovat. Součástí projektu je i nová stezka bosou nohou.

Druhá etapa plánovaná na příští rok by měla zahrnovat pozorovatelnu okolí, kamenné ohniště, posed v korunách stromů a také fotokoutek.

Sdílejte článek

Tisknout článek