Kroměříž chce mít internetovou encyklopedii dějin města

| 08.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé i návštěvníci Kroměříže by mohli v budoucnu najít informace o historii i současnosti města přehledně na internetu. Radní totiž schválili zapojení do projektu Elektronická encyklopedie Kroměříže. „Bude obsahovat například údaje o osobnostech, památkách, ulicích, zajímavostech či významných hrobech ve městě,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Na vytvoření encyklopedie se vedle radnice bude podílet i Knihovna Kroměřížska, která je příspěvkovou organizací města. Pomoc předběžně přislíbil i Státní okresní archiv a Muzeum Kroměřížska. Počítá se se zapojením odborníků, kteří budou nová data kontrolovat tak, aby byla relevantní. „Na rozdíl od wikipedie zde budou informace ověřené a tedy správné,“ popsal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Schválením záměru radnice odstartovala přípravné práce, jako je oslovení odborníků, pořízení speciálního softwaru a zajištění smluvních záležitostí, zejména ve vazbě na dodržování autorského zákona. Jakmile bude systém funkční, přijde na řadu samotné plnění systému daty. „Informace v encyklopedii budou vzájemně propojené. Lidé budou moci na obsah reagovat, podávat náměty k doplnění a přispívat by mohli i pamětníci,“ dodala ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Sdílejte článek

Tisknout článek