Kde je možné finančně přispět Ukrajině?

| 28.02.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Pomoc Ukrajině

Lidé, kteří chtějí podpořit válkou sužovanou Ukrajinu, mají hned několik možností. „Sbírky pořádají velké neziskové organizace, které se dlouhodobě zabývají podporou a pomocí lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. Město proto nebude iniciovat vznik vlastní sbírky. Chceme ale upozornit občany, kterým není osud Ukrajiny lhostejný, na možnosti, jak mohou tamní obyvatele podpořit,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Finanční sbírku pořádá nevládní nezisková organizace Člověk v tísni. Přispět lze prostřednictvím odkazu Darujte - jednorázově - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz).

Sbírku pořádanou Charitou ČR lze podpořit zasláním libovolné částky na účet 55660022/0800, variabilní symbol 104 (více informací je na webu Charita pro Ukrajinu).

Sbírku pro Ukrajinu vyhlásil i Český červený kříž. Peníze je možné poslat na účet číslo 333999/2700, variabilní symbol 1502 (více informací je na internetových stránkách Ukrajina: další pomoc ČČK (cervenykriz.eu)).

Sbírku organizuje i česká pobočka UNICEF, Dětského fondu OSN. Více informací je na webu UNICEF pomáhá na Ukrajině | Darujme.cz.

Ukrajinu můžete finančně podpořit také prostřednictvím neziskové organizace Post Bellum, a to zasláním peněz na účet číslo 123-6318620207/010 (více informací je na internetové stránce Pomozte Ukrajině s Pamětí národa | Darujme.cz).

Přispět je možné i prostřednictvím obecně prospěšné společnosti ADRA, a to na účet 66888866/0300, variabilní symbol 500.

Sbírku pořádá také ukrajinské velvyslanectví v České republice. Více informací je na webu czechia.mfa.gov.ua nebo na facebookových stránkách velvyslanectví, viz odkaz Facebook.

Sdílejte článek

Tisknout článek