Atleti ze ZŠ Oskol jsou nejlepší v republice

| 08.09.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Pošesté v řadě vybojovali žáci Základní školy Oskol Kroměříž vítězství v republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). To se v uplynulém týdnu konalo v Brně. „Rád bych žákům a učitelům z Oskola poblahopřál a poděkoval za skvělou reprezentací města i své školy. Je obdivuhodné, že kroměřížští sportovci toto vynikající umístění opakovaně získávají i přesto, že se týmy postupně generačně obměňují,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

V letošním ročníku nasbírala ZŠ Oskol 47 071 bodů v devíti povinných disciplínách, jimiž jsou sprint na 60 metrů, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby, švihadlo, trojskok z místa, kliky, lehy-sedy, hod míčkem a do celkového výsledku se započítávala i desátá disciplína, ve které mohli sportovci volit mezi během na 1000 m, driblingem nebo plaváním. Atleti z Oskola zvítězili systémem „start-cíl“, svůj náskok disciplínu do disciplíně navyšovali.

„Stojí za to zamyslet se, v čem spočívá kouzlo úspěchu mladých sportovců z Oskola. Za jejich výsledky jsou nejen hodiny dřiny a tréninku, všeobecné sportovní přípravy a zlepšování výkonnosti, ale také velká touha zvítězit vycházející z dlouhodobé sportovní tradice školy,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Letošního finále OVOV se zúčastnilo 39 škol z celé republiky. ZŠ Oskol reprezentovali: Nikola Macková, Tereza Tunová, Sofie Raiskupová, Nikola Bazsová, Tomáš Macek, Vít Vymazal, Marek Švajda a Vojtěch Netopil, v soutěži jednotlivců pak Adéla Buková, Miroslav Holinka a Samuel Niesner, kteří rovněž získali medailová umístění.
„K nadstandardním výkonům je ale vždy potřeba připravit nadstandardní podmínky a v tomto případě nejde o žádné materiální vybavení, ale o dlouhodobou odborně vedenou přípravu ze strany učitelů Vítězslava Tesaříka, Marty Bajerové a Jiřího Moreva,“ doplnila ředitelka ZŠ Oskol Hana Ginterová.

Odznak všestrannosti olympijských vítězů je projekt, který založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Jeho cílem je všestranný sportovní rozvoj a podpora pohybových aktivit žáků základních škol s využitím přirozené soutěživosti dětí.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek