Agility hřiště ve Vážanech bylo kompletně dokončeno

| 22.07.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Hřiště v místní části Vážany sloužící obyvatelům města jako odpočinková zóna i majitelům psů jako agility hřiště je již definitivně hotové. „Obnovené hřiště je veřejnosti k dispozici již nějakou dobu. Nyní ale byly dokončeny závěrečné povrchové úpravy některých překážek a ke každé z nich byly umístěny informační tabule s QR kódem, po jehož načtení získají zájemci informace, jak konkrétní překážku používat. Na svém místě u vstupů jsou i informační tabule s provozním řádem a odkazem na další odpočinkové areály ve městě,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Na vážanské hřiště nechalo město v posledním roce instalovat nové prvky z akátového dřeva, které nahradily původní vybavení cvičiště. To bylo již v nevyhovujícím stavu a některé prvky mohly ohrozit zdraví uživatelů. K dispozici jsou mimo jiné proskakovací kruh, slalom, tunel, kladina.

Hřiště v místní části Vážany vzniklo v roce 2014. Jeho vybudováním se vyřešila tehdejší potřeba rekultivovat bývalou skládku i vyhovět požadavkům obyvatel Vážan a sídliště Zachar na vybudování volnočasového prostoru

Sdílejte článek

Tisknout článek