Advent na radnici začal, láká na punč i na dobrou zábavu

| 11.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Na dvoře radnice začal dnes dopoledne adventní program. Lidé mohou zajít na punč i na dobré jídlo, koupit si drobné dárky a také se pobavit. Děti si už užívají radovánky na sněhu i na bruslařské ploše. „Zveme všechny obyvatele i návštěvníky města, aby na radniční dvůr přišli s rodinou a přáteli prožít příjemné předvánoční chvíle,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Před zahájením akce se na radničním dvoře sešli zaměstnanci úřadu, kterým starosta a místostarostové popřáli pěkné svátky. Pak už se otevřela brána a Advent na radnici se rozjel naplno. Navazuje na akci rozsvícení vánočního stromu, který Velké náměstí krášlí od minulé středy, a na mikulášský jarmark, jenž na náměstí trval do neděle. Advent na radnici potrvá až do 22. prosince.

Nabídne zmíněné sportovní aktivity, které ještě zpestří ve čtvrtky 14. i 21. prosince výuka bruslení, obratnosti a střelby na branku. Ve čtvrtek 21. prosince od 15:00 do 17:00 dorazí i bývalý zlínský hokejista, mistr světa a hráč NHL Petr Čajánek. Chystá se i jeho autogramiáda. Na bruslařské ploše si lidé budou moci vyzkoušet i curling.

Na nádvoří radnice a Klubu Starý pivovar (s vchodem z Prusinovského ulice) návštěvníci najdou prodejní stánky s punčem a dalšími nápoji i rozličnými pochutinami. Budou si moci koupit adventní hrníčky, vychutnat si posezení s červenými dekami a hořícími svíčkami, hudební i divadelní vystoupení a filmová promítání. Stánky se budou obměňovat, týká se to občerstvení i drobných dárků.

Ve čtvrtek 14. prosince bude navíc pokřtěna nová turistická známka Kroměříže. Připravena je také adventní losovačka, každý den tři lidé vyhrají drobné dárky k Vánocům. Dospělí i děti se mohou zapojit do dílniček a workshopů, kde si lidé budou vyrábět svícny, věnečky, dárkové tašky i loutky. Dílničky jsou jako jediné zpoplatněné, jinak je vstup na Advent na radnici zdarma. Radniční dvůr bude otevřený denně od 10:00 do 19:00. Kompletní program je na webu www.kromeriz.eu.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek