Nejoblíbenějším stromem v Kroměříži je liliovník

| 29.10.2007 |

Kroměříž – Obyvatelé Kroměříže již našli svůj nejoblíbenější strom. Je jím více než stopadesátiletý liliovník tulipánokvětý rostoucí v Podzámecké zahradě, který se stal vítězem ankety Strom roku města Kroměříže. Vyhlášení ankety se uskutečnilo ve středu 10. října v rámci slavnostního ukončení kampaně Kroměříž – Město stromů.

Anketa vyhlášená radnicí probíhala po celé léto a jejím cílem bylo najít ve městě a místních částech strom, který by byl nejkrásnější, nejzajímavější, nejpozoruhodnější a

nejobdivuhodnější. „Stačilo jen oznámit na radnici, kde strom roste a sdělit důvod jeho navržení. Tímto způsobem vznikl seznam devíti kandidátů, kteří byli vystaveni veřejnému hlasování ve vestibulu radnice, Knihovně Kroměřížska a na internetových stránkách města," uvedl mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna. Liliovník, kterého do soutěže přihlásila třída kvinta A kroměřížského gymnázia, nakonec zvítězil drtivou převahou 199 hlasů.

Odměnou pro nejsympatičtější strom města Kroměříže bude vyslání do celostátní soutěže STROM ROKU, kterou každoročně vyhlašuje Nadací Partnerství.