Klienti sociálních ústavů soutěžili na Svatém Hostýnu

| 31.01.2008 |

Hostýn - Pravá zimní nálada zavládla ve čtvrtek 31. ledna v areálu baziliky na Svatém Hostýnu, kde se konal již 17. ročník Zimních sportovních her sociálních služeb. Své síly sem přijelo změřit na sto padesát klientů sociálních ústavů a domovů pro seniory z kroměřížského regionu. Tradiční setkání se neslo v mrazivém duchu nejen v souvislosti s povětrnostními podmínkami, ale též díky tématickému zaměření. Hry totiž byly tentokrát inspirovány známou pohádkou Mrazík.

Pro klienty sociálních ústavů je tato akce jednou z hlavních událostí v roce a již v dostatečném předstihu se na ni připravují. Nejde však ani tak o sportovní výsledky, které v případě klientů bývají limitovány zdravotním stavem, ale především o společenskou událost spojenou s dobrou zábavou. „Po sedmnácti letech je tato akce opravdovou tradicí. Setkání navíc připravujeme i s ústavy, které dnes spadají pod Sociální služby Uherské Hradiště, ale v minulosti jsme byli jejich zřizovateli my. Jde tedy o jednu z několika příležitostí, kdy se mohou všechny ústavy setkat a kdy mohou klienti vidět své známé a kamarády,“ vysvětlil ředitel Sociálních služeb města Kroměříže Ivo Vojtek.

Letos se zimního klání zúčastnily domovy pro osoby se zdravotním postižením z Kvasic, Zborovic, ale také kroměřížská Barborka či Javorník z Chvalčova. Své zástupce vyslaly i kroměřížské domovy pro seniory U Moravy, U Kašny, Vážany a také stejné zařízení z Kvasic. „Připravili jsme šest disciplín inspirovaných pohádkou Mrazík. Na jednotlivých stanovištích soutěžící mohli spatřit Nastěnku, Ježibabu či Ivánka. Úkoly byly přizpůsobeny tak, aby je zvládli i těžce postižení klienti. Ti zdatnější atleti pro změnu mohli absolvovat běh na lyžích či jízdu s netradičním psím spřežením,“ prozradila vedoucí výchovné a obslužné péče Sociálních služeb města Kroměříže Věra Mikulová. Závěr sportovního dne patřil diskotéce v poutním domě Matice Svatohostýnské.

Podobné akce pořádají Sociální služby města Kroměříže i v průběhu celého roku. Vedle zimních her se klienti každoročně těší i na hry letní, olympiádu, plesy, vánoční či velikonoční besídky, exkurze, výlety a celou řadu dalších zajímavých aktivit.

Sdílejte článek

Tisknout článek