Zkontrolujte si řidičské průkazy, některé podléhají výměně

| 12.10.2009 |

Kroměříž – Do konce příštího roku si budou muset mnozí občané vyměnit své řidičské průkazy. Povinná výměna starých řidičských průkazů je rozdělena do tří etap. První etapa, která již proběhla do konce roku 2007, se týkala řidičských průkazů vydaných do konce roku 1993. Současná druhá etapa probíhá do konce roku 2010 a týká se výměny řidičských průkazů vydaných v době od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000. Třetí etapa pak proběhne do konce roku 2013 a bude se týkat řidičských průkazů vydaných od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004.

V případě výměny je nutné osobně se dostavit na oddělení registru řidičů kroměřížské radnice, které sídlí na Husově náměstí č. 534/23 (budova B, páté podlaží). Úřední dny jsou vždy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin s přestávkou od 12 do 13 hodin. „K výměně starého řidičského průkazu je nutné přinést jednu aktuální fotografii, starý řidičský průkaz a platný doklad totožnosti. Po vyplnění jednoduché žádosti o vydání řidičského průkazu, která je k dispozici na přepážce, bude nový řidičský průkaz vydán do dvaceti dnů. Uvedená výměna není zpoplatněna, je provedena zcela zdarma bez správních poplatků. Doporučuji výše zmíněnou výměnu starého řidičského průkazu neodkládat na poslední chvíli, protože lze očekávat ke konci druhé etapy zvýšenou kumulaci řidičů a prodloužení čekací doby potřebné k vyřízení,“ upozornil Jaroslav Ančinec, vedoucí oddělení dopravně správních agend kroměřížské radnice.

Podrobnější a ucelené informace včetně vyobrazených vzorů jsou vyvěšeny v informační vitríně městského úřadu u vchodu do budovy C v ulici 1. máje i na webových stránkách města www.mesto-kromeriz.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek