Živé sochy se zařadily mezi nejnavštěvovanější akce v Kroměříži

| 28.05.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Mezinárodní festival živých soch, který se uskutečnil v neděli, se zařadil mezi nejnavštěvovanější akce v Kroměříži. „Podle prvotních odhadů do města přijelo kolem 20.000 lidí, což nás velice těší a je to pro nás závazek směrem k příštímu ročníku,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Sochy stály na 25 stanovištích, celkem jich bylo 40.

„Chtěl bych všem živým sochám ještě jednou moc poděkovat. Byl to od nich vynikající výkon. Vždyť v úmorném vedru umělci stáli na svých stanovištích čtyři hodiny a trpělivě bavili návštěvníky a fotografovali se s nimi,“ dodal Němec. Lidé jako nejlepší sochu ocenili postavu, kterou na Velkém náměstí u muzea představovala Zdeňka Rylka Dovályová ze skupiny Živé sochy Sinela, jež spolu s městem akci pořádala. Rylka Dovályová si zájem publika pochvalovala a spolupráci ocenila.

„Jsme moc rádi, že se nás Kroměříž ujala,“ řekla nadšenému publiku, které nevynechalo jedinou příležitost, jak se se sochami vyfotit. Kromě nejlepší sochy pořadatelé ocenili i sochu nejmladší, teprve sedmiletou Vendy Duhajskou, která byla s rodiči součástí sousoší v Kovářské ulici. Samotné sochy na oplátku ocenily Ivanu Jurečkovou z radničního odboru kultury a cestovního ruchu, která měla na svých bedrech podstatnou část organizace akce.

Kroměříž již nyní přemýšlí o tom, jak akci na příští rok vylepšit. „Rádi bychom učinili festival ještě atraktivnější,“ přál si kroměřížský starosta, který při akci sám návštěvníkům rozdával mapku s vyznačenými stanovišti živých soch. „Celou akci si nyní společně se skupinou Živé sochy Sinela vyhodnotíme a budeme přemýšlet o případných změnách k lepšímu,“ doplnil Pavel Zrna, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu, který za město akci pořádal.

Lidé mohli každou sochu rozhýbat vhozením mince do kasičky, čímž dali najevo, že se jim daná socha líbí. Socha se pak ráda s diváky vyfotila. Děti se bavily luštěním tajenky, kdy u každé sochy hledaly písmeno. Doprovodný program nabídl bodyart scénu, dočasné tetování pro veřejnost, fotosoutěž (snímky lze zasílat přes web www.zivesochysinela.cz/soutez/ až do 8. června) i závěrečný koncert. Festival navíc svou speciální nabídkou doplnily některé podniky, které jsou na trase soch.

Fotogalerii soch najdete v předchozí tiskové zprávě: http://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/kromeriz-zaplnili-obdivovatele-zivych-soch/

Sdílejte článek

Tisknout článek