Radnice vybrala advokátku podle pravidel, hnutí ANO neříká pravdu

| 04.10.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Rada města Kroměříže vybrala advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou podle zákona i v souladu s vnitřními předpisy radnice. Hamplová město zastupuje v řízení, které policie vede v souvislosti s akcionářskou dohodou ve společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK). „Hnutí ANO ve svém letáku tvrdí, že jsme paní magistru Hamplovou vybrali bez výběrového řízení a naznačuje, že se tak stalo proto, že je významnou členkou hnutí Nezávislí, za které kandiduji. Ani jedno tvrzení není pravdivé,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý).

Podle vedoucí právního odboru radnice Veroniky Škrabalové se jednalo o veřejnou zakázku malého rozsahu. „Byly osloveny tři advokátní kanceláře. Nejvýhodnější nabídku podala advokátní kancelář Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové, kterou rada následně vybrala a se kterou byla uzavřena smlouva. Rozhodnutí rady je zveřejněno na webu města v usneseních, smlouva je uveřejněna v registru smluv. Obojí je veřejně dohledatelné,“ konstatovala Škrabalová.

Zwyrtek Hamplová se proti tvrzení hnutí ANO důrazně ohradila. „Nejsem členkou hnutí Nezávislí a neúčastním se politického života už řadu let. Nekandiduji dokonce už ani ve svém městě, kde jsem dříve bývala zastupitelkou,“ uvedla. Oboru samosprávy se věnuje už déle než 20 let. „Mám na svém profesním kontě řadu ústavních nálezů a rozsudků obou Nejvyšších soudů v daném oboru, tedy rozsudků prospěšných obcím a městům. Publikovala jsem v oboru stovky článků a přednáším daný obor v celé České republice,“ uvedla Zwyrtek Hamplová.

Dodala, že zastupuje města a obce bez ohledu na to, z jaké strany je jejich vedení. „Mimo jiné v současné době zastupuji i několik měst, v jejich čele stojí hnutí ANO, a řadě jejich členů jsem výrazně pomohla v právních kauzách jejich obcí a měst. Ve své profesi tedy absolutně nesleduji politiku, dokonce ani nevím, za koho současný starosta města Kroměříž kandiduje. Vždy a výhradně sleduji věc samu a svůj názor na ni. Proto i odmítám zastoupení, kde se neztotožňuji s chováním radnice,“ poznamenala advokátka.

Po hnutí ANO bude žádat nápravu. „Text hnutí ANO ve městě Kroměříž se mne hluboce profesně dotýká, zasahuje mou letitou a obecně respektovanou advokátní praxi, a proto se obrátím v následujících dnech na vedení hnutí ANO a jejího předsedu s tím, aby v těchto vyjadřováních svých členů na adresu práce odborných profesí, které často na jiných místech pomáhají radnicím, kde stojí i hnutí ANO, zjednalo nápravu,“ dodala Zwyrtek Hamplová.

Hnutí ANO se v letáku dotýká i dalších oblastí. „Spoustu věcí, například dění kolem akcionářské dohody ve VaK nebo nákup pozemků ve vážanské cihelně, jsme už opakovaně vysvětlovali. Zvykli jsme si na to, že ANO útočí na mne jako na starostu města. I podané trestní oznámení kvůli akcionářské dohodě ve VaK přišlo nejspíš z těchto kruhů. Ale útok na renomovanou advokátní kancelář, řádné fungování radnice a na poctivou a svědomitou práci jejích úředníků nelze nechat bez odezvy,“ uzavřel Němec.

Sdílejte článek

Tisknout článek