Ocenění za loňské úspěchy převzali mladí sportovci i jejich trenéři

| 08.06.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

V anketě o nejúspěšnější mladé sportovce, sportovní kolektivy a trenéry mládeže za rok 2022 zabodovali rybář, karatisté, orientační běžkyně i mažoretky. Sportovní naděje, které v loňském roce zaznamenaly výjimečné výsledky, dnes přijal na radnici starosta města Tomáš Opatrný. „Rád bych mladým sportovcům poblahopřál k jejich skvělým výsledkům, poděkoval jim za reprezentaci města a popřál do budoucna ještě více úspěchů a medailí. Jejich trenérům bych chtěl vyjádřit díky za práci a čas, který věnují mládeži obvykle na úkor vlastního volna,“ uvedl Opatrný.

V individuální kategorii byl oceněn Robert Traj, člen oddílu rybolovné techniky Moravského rybářského svazu, který uspěl nejen na mistrovství České republiky juniorů, ale i na Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice v Budapešti, odkud přivezl tři medaile (z toho dvě zlaté). Oceněný v kategorii jednotlivců byl rovněž Igor Laštůvka, student Gymnázia Kroměříž, který sbíral úspěchy v karate Goju Ryu v kategorii KATA muži i junioři v rámci národního poháru, zabodoval na mistrovství republiky, kde skončil třetí mezi juniory, a mistrovství světa, kde vybojoval v dorostenecké kategorii páté místo, a zvítězil na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci. Díky svým výjimečným loňským výsledkům uspěla mezi jednotlivci rovněž Lucie Dittrichová, členka Klubu orientačního běhu Směr Kroměříž, která získala v dorostenecké kategorii na mistrovství republiky dvě medaile, na mistrovství světa jeden cenný kov a v celkovém žebříčku nejvyšší republikové soutěže dorostu v orientačním běhu skončila v roce 2022 na druhém místě.

Nejúspěšnějším mládežnickým sportovním kolektivem loňského roku byly vyhlášeny mažoretky Infinity Kroměříž, které mimo jiné získaly stříbro na mistrovství republiky v miniformacích senior, dvě druhá místa na mistrovství Evropy v Itálii a zvítězily na evropském poháru ve Španělsku.

Za trenérské úspěchy v roce 2022 byla oceněna Monika Blešová, trenérka oddílu karate TJ Slavia Kroměříž. Její svěřenci zaznamenali řadu úspěchů a získali nespočet medailí a ocenění, mimo jiné v krajských pohárech i v národním poháru, v poháru talentů, na mistrovství Moravy a Slezska, na mistrovství republiky talentů a mistrovství ČR karate Goju Ryu. Monika Blešová získala zároveň také Cenu Fair Play 2022, když při důležité soutěži upozornila na omyl rozhodčích a vymohla tak opravu výsledku a opakování vyhlášení vítěze, byť v neprospěch svého svěřence. Dalším důvodem ocenění byla její vždy nezištná pomoc komukoliv z účastníků soutěží.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek