Kroměřížané si mohou na Erbenově nábřeží zahrát discgolf

| 27.09.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Nové discgolfové hřiště vybudovala na Erbenově nábřeží kroměřížská radnice. Stálo 241.000 korun a město ho slavnostně otevře ve středu 3. října v 13:00. „Discgolf je aktivita, která je vhodná naprosto pro každého. Nezáleží na věku, pohlaví, finanční situaci ani kondici. Když chcete hrát discgolf, prostě jdete do parku, půjčíte si nebo za 250 korun koupíte disk a začnete hrát,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka (KDU-ČSL).

V České republice existuje asi 60 veřejně přístupných discgolfových hřišť. Cíl hry je podobný jako v golfu, projít vytyčenou trasu s co nejmenším počtem hodů diskem. „Naše hřiště má devět jamek. Každá začíná na „výhozišti“, odkud hráč hází první hod. Další hod provádí z místa, kde disk zůstal ležet po předchozím hodu. Jamku úspěšně ukončí umístěním disku do discgolfového koše. Poté se přesune k další jamce, dokud neobejde celé hřiště,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Podle Motyčky discgolf spojuje generace a různé sociální skupiny. „V jeden okamžik mohou hrát celé rodiny od malých dětí až po babičky a dědy. Na devítijamkovém hřišti může hrát v jednom okamžiku až 50 hráčů. V discgolfu navíc mohou vyniknout i lidé, kterým tradiční sporty tolik nepřejí,“ doplnil místostarosta. Discgolf je časově nenáročný, devítijamkové hřiště lze projít zhruba za 30 minut až za jednu hodinu.

Sdílejte článek

Tisknout článek