Do kroměřížských základních škol nastoupilo 357 prvňáčků

| 01.09.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Do lavic šesti základních škol zřizovaných městem v Kroměříži dnes nastoupilo 357 prvňáčků. „Přeji jim, aby se jim ve škole líbilo a chodili do ní rádi. Rád bych i ostatním dětem, učitelům a dalším pracovníkům škol popřál po všech stránkách úspěšný školní rok,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Do základních škol se dnes kromě starosty Němce vydali i další zástupci vedení města Kroměříže, místostarostka Daniela Hebnarová a místostarostové Vít Peštuka, Karel Holík a Vratislav Krejčíř, kteří žákům prvního ročníku přišli popřát k významnému životnímu kroku. „Letos do základních škol nastoupilo více prvňáčků než v předchozích letech. Loni v září to bylo 286 dětí, v roce předchozím pak 323 dětí,“ doplnil vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Dětí z válkou sužované Ukrajiny do kroměřížských základních škol dnes nastoupilo 89. „Žádné z přihlášených dětí jsme nemuseli z kapacitních důvodů odmítnout,“ doplnil Pánek.

Do mateřských škol, kterých město zřizuje celkem osm, přišlo dnes nově 253 dětí. Loni jich bylo 246 a předloni nastoupilo 284 nových dětí.

Přes léto se v kroměřížských školách pilně pracovalo. Náklady na menší opravy, malování, renovace podlah, nátěry tabulí či střech, výměnu osvětlení a podobně přišly celkem téměř na více než devět milionů korun. Běžná údržba a menší opravy byly v plánu v každé škole i školce. Větší částka, přes 900 tisíc korun, byla investována v ZŠ Zachar, kde proběhla druhá etapa rekonstrukce vodovodního potrubí. V září a v říjnu ještě stavbaři za asi 4,6 milionu korun opraví povrch hřiště ZŠ Slovan.

Město Kroměříž je zřizovatelem šesti základních škol: ZŠ Komenského náměstí, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan, ZŠ U Sýpek, ZŠ Zachar a ZŠ Zámoraví a osmi mateřských škol: MŠ Gorkého (včetně pracoviště Trávník), MŠ Kollárova (včetně školky Těšnovice), MŠ Mánesova (pod níž spadají mateřská škola s křesťanským zaměřením, MŠ Štěchovice a pracuje tu i dětská skupina pro děti od 18 měsíců), MŠ Vážany, MŠ Páleníčkova, MŠ Spáčilova, MŠ Štítného a MŠ Žižkova (včetně školky v Postoupkách).

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek