Zpráva o Dnech zdraví 2003

| 04.11.2003 |

Ve dnech 29.9. – 16.10.2003 proběhly v Kroměříži oblíbené Dny zdraví. Cílem akce je motivovat a poskytnout informace přispívající ke zdravému životnímu stylu a prevenci nemocí. Dny zdraví jsou již klasickou akcí projektu Zdravé město Kroměříž, která bezprostředně navazuje na Národní program zdraví ČR. Jak ten čas letí Dny zdraví 2003 byly již 9. v pořadí.

 

 

Jednotlivé akce:

 

Tradiční součástí Dnů zdraví v Kroměříži jsou vyšetření, jejichž cílem je zjištění rizika některých civilizačních chorob, zejména nemocí srdce, cév, cukrovky apod. Akce je v našem městě oblíbená. Pomáhá nám motivovat občany k zodpovědnosti za své zdraví a přitahuje pozornost k ostatním akcím programu Dnů zdraví. VYŠETŘENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU probíhalo v ranních hodinách na pracovišti Zdravotního ústavu v Kroměříži od 29.9. do 3.10.2003. Vyšetřeno bylo 255 osob, z nichž pouze pětina měla všechna měření v normě.

 

Příjemný zážitek v příjemném prostředí s příjemnými lidmi také patří ke zdraví. Proto Zámek Kroměříž, Klub UNESCO a obě konzervatoře již potřetí zařadili na program Dnů zdraví KONCERT PRO SENIORY. Přístupnost akce byla podpořena dvěma zvláštními linkami MHD Kroměřížských technických služeb. O zájmu svědčí plně obsazená kapacita sněmovního sálu Zámku (600 míst)

 

PREZENTACE KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK proběhla 30.9.2003 v suterénu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (dříve hlavní budova Okresního úřadu). Pořadatelem byl odbor sociálních věcí Městského úřadu Kroměříž. Vystavovali: Tyfloservis Zlín o.p.s. + Tyflocentrum Olomouc, Help Centrum s.r.o. Olomouc, Altech spol. s.r.o. Uherské Hradiště. Podobná akce se v Kroměříži pořádala poprvé. Výstavu shlédlo cca 150 lidí.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže O NEJHEZČÍ OKNO – BALKON proběhlo 2.10.2003 v obřadní síni radnice. Cílem akce je ocenění těch, kdo aktivně usilují o kultivovanost místa kde žijí nebo pracují a motivovat k podobné činnosti, nebo alespoň vnímavosti, i další lidi. Soutěž byla organizována potřetí. Funkce hlavního organizátora se ujala MUDr.Eva Nováková. Ceny věnovali sponzoři: Floria centrum, Květná zahrada, květinářství Kamelie, květinářství Salix, paní Kubíčková, květinářství Salvia, pan Kašík, pan Andrýsek, pan Baloun. O ceny soutěžilo 112 objektů ve čtyřech kategoriích.

 

Mateřském centru Klubíčko při příležitosti Dnů zdraví uspořádalo 6.10.2003 besedu BEZPEČNÝ DOMOV PRO KOJENCE A BATOLATA. Uskutečnila se letos poprvé. Program společně připravili pediatr MUDr.Martin Sedlák a Střední zdravotnická škola Kroměříž.

 

Také základní školy připravily své programy. Byly to například DNY ZDRAVÍ V ZŠ KOMENSKÉHO v týdnu od 6. do 10.10.2003. Kdy byla tématům zdraví, zdravé výživy a zdravého životního stylu věnována výzdoba školy, program rozhlasu, hodiny rodinné výchovy a informatiky. Ve škole byly zorganizovány dvě výstavy zdravé výživy, konaly se soutěže a hry k tématu.

 

VÝSTAVA ZDRAVÍ Z PŘÍRODY V ZŠ U SÝPEK se konala 15.10.2003

 

STUDENTSKÁ KONFERENCE - DEN ZDRAVÉ VÝŽIVY uzavírala 16.10.2003 program Dnů zdraví. Konala se letos poprvé s účastí 200 studentů. Vedle přednášejících odborníků zde studenti svým vrstevníkům prezentovali problematiku výživy a její souvislostí s civilizačními chorobami.

 

 

 

Sdílejte článek

Tisknout článek