Zastupitelé pomohli církvi s financováním výměny oken

| 20.09.2007 |

Kroměříž – Kroměřížská radnice vyšla vstříc žádosti Církve československé husitské a pomůže jí s financováním výměny oken v jejím kroměřížském sídle. Na tomto kroku se usnesli zastupitelé s tím, že prosbu církve vyslyší uvolněním padesáti tisíc korun z rozpočtu města.

Náboženská obec Církve československé husitské v Kroměříži požádala radnici o poskytnutí finančního příspěvku na dofinancování výměny starých oken ve svém sídle na Milíčově náměstí. „Snažili jsme se shánět finance na výměnu velmi starých oken i jinde, například u odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Zlínského kraje. Tam nám ale bylo sděleno, že z celkového počtu 304 zájemců o přidělení dotací mohlo být vybráno pouze 57 žadatelů a my jsme mezi nimi nebyli. Snažili jsme se sehnat i nějaký grant pro neziskové organizace, ale ani v tomto případě jsme se bohužel do žádného z vypisovaných programů pro atypičnost naší budovy nedostali,“ uvedla farářka CČSH v Kroměříži Jana Chaloupková v žádosti zaslané kroměřížských zastupitelům.

V rozpravě o výši příspěvku navrhl finanční výbor zastupitelstva uvolnit z rozpočtu částku 50 tisíc korun, což zastupitelé akceptovali a uvedenou sumu zařadili do rozpočtových opatření pro tento rok. „Jde o významný památkově chráněný objekt, který si zaslouží údržbu. Církvi jsme se rozhodli přispět také proto, že farářka podrobně dokladovala, kolik prostředků dokázala na výměnu s rozpočtem přesahujícím dvě stě tisíc korun zajistit vlastními silami, a také se snažila sehnat chybějící prostředky z jiných zdrojů,“ vysvětlil kroměřížský místostarosta Petr Sedláček.

Sdílejte článek

Tisknout článek