Vyhláška ukládá taxikářům od ledna nové povinnosti

| 29.11.2007 |

Kroměříž – Odborný seminář pro provozovatele a řidiče taxislužby z kroměřížského regionu připravil ve čtvrtek 29. listopadu odbor dopravy kroměřížské radnice. Důvodem, kvůli kterému byli taxikáři mimořádně seznámeni s důležitými informacemi, je změna prováděcí vyhlášky k zákonu o silniční dopravě, která vstoupí v platnost k prvnímu lednu roku 2008. Z ní provozovatelům vyplývá celá řada nových povinností.

Od příštího roku například budou platit jiná pravidla pro označování vozidel taxislužby. „Jedná se hlavně o změnu evidenčních čísel. Zatímco dnes jezdí v našem regionu vozidla taxislužby označená jménem města Kroměříž a číslem 001 až 0066, od ledna budou evidenční čísla shodná s registrační značkou daného vozidla,“ vysvětlila Zdeňka Daňhelová z odboru dopravy kroměřížské radnice. Podle ní vyhláška přináší i některé další změny, například vydávání nových průkazů pro taxikáře.

Aby měli provozovatelé taxislužby k dispozici informace z první ruky, pozval odbor dopravy na seminář právničku z odboru veřejné dopravy Ministerstva dopravy České republiky, která na všechny významné nastávající změny upozornila a také upřesnila, že povinnosti vyplývající z vyhlášky je třeba splnit nejpozději do 31. března 2008. Kromě ministerské návštěvy mezi taxikáře zavítal i vedoucí dopravního inspektorátu policie v Kroměříži Milan Kalina, který tohoto setkání využil k seznámení přítomných s nejrizikovějšími místy regionu co se dopravy týče. „V neposlední řadě jsme oslovili i Český červený kříž, který při této příležitosti uspořádal přednášku zaměřenou na první pomoc,“ dodala Zdeňka Daňhelová.

Sdílejte článek

Tisknout článek