Vojenská jídelna bude sloužit kroměřížskému muzeu jako depozitář

| 24.06.2005 |

Kroměříž – Bývalá vojenská kuchyně a jídelna v areálu kroměřížských Žižkových kasáren bude s konečnou platností sloužit potřebám Muzea Kroměřížska. Představitelé Zlínského kraje a města Kroměříže se dohodli na tom, že tyto někdejší armádní prostory muzeum využije jako svůj depozitář. Převod do majetku Zlínského kraje ve čtvrtek jednomyslně schválili kroměřížští zastupitelé.

„Využitím tohoto objektu pro potřeby zdejšího muzea jsme se zabývali hned poté, co jsme areál Žižkových kasáren od armády získali. Museli jsme ale nejprve schválit záměr převodu na Zlínský kraj, který je zřizovatelem Muzea Kroměřížska. Aby se mohl převod realizovat, museli ho nejdřív schválit krajští zastupitelé,“ vysvětlil místostarosta Kroměříže Petr Sedláček.

Na souhlasný postoj kraje reagovali kroměřížští zastupitelé konečným schválením převodu objektu z majetku města Kroměříže do majetku Zlínského kraje. „Převod zahrnuje budovu kuchyně a jídelny v bývalém vojenském areálu Žižkových kasáren i parcelu, na které budova stojí. Převod se uskuteční bezúplatně formou darování,“ uvedl Sedláček s tím, že jedinou podmínkou převodu je převzetí nemovitostí ve stávajícím stavu.

Sdílejte článek

Tisknout článek