Veřejnost má možnost připomínkovat nové jízdní řády MHD

| 06.11.2007 |

Kroměříž – V Kroměříži vstoupí od 10. prosince v platnost nové jízdní řády městské hromadné dopravy. I když se nepočítá s žádnými zásadními změnami ve stávajícím provozu MHD, v novém jízdním řádu dojde k několika dílčím úpravám, které by měly vyjít vstříc potřebám cestujících. Právě z tohoto důvodu Kroměřížské technické služby, které městskou dopravu provozují, nabízejí obyvatelům města možnost podílet se na úpravě jízdního řádu formou sdělení svých připomínek a poznatků. Veřejnost se může vyjadřovat až do 16. listopadu.

„V příštím roce sice nepočítáme s nějakou redukcí spojů, jízdní řády by ale měly reagovat i na vnější připomínky občanů. Pokud tedy lidé mají k provozu MHD nějaké poznatky, právě nyní je čas dát o nich vědět,“ vysvětlila místostarostka Olga Sehnalová. Upozornila však, že provoz městských autobusů zřejmě v příštím roce významně ovlivní plánovaná rekonstrukce silničního mostu přes řeku Moravu. „Může se podepsat na časech a vůbec na souladu s jízdními řády. Jednáme sice o způsobu zabezpečení průjezdnosti mostu pro autobusy MHD, ale ve hře je i jiná varianta, při níž spoje budou končit před mostem s tím, že občané budou muset jít několik desítek metrů pěšky,“ upozornila místostarostka.

S připomínkováním jízdního řádu mají Kroměřížské technické služby zkušenosti už z minulých let. „Charakter připomínek se velmi různí. Některé jsou silně subjektivní a nemají žádnou reprezentativní sílu, abychom se jimi museli vážně zabývat. Některé jsou ale naopak skutečně věcné a přínosné a v takových případech je jen dobře, že se lidé k dané problematice mohou vyjádřit,“ uvedl ředitel Kroměřížských technických služeb Leo Berka. Dodal, že veškeré náměty mohou lidé sdělil osobně u přepážky informačního centra MHD v budově vlakového nádraží, telefonicky na číslech 573 337 317 a 604 290 535 i prostřednictvím elektronické pošty (mhd@kmts.cz)

Sdílejte článek

Tisknout článek