Vánoční výzdoba přinesla do Kroměříže sváteční atmosféru

| 11.11.2005 |

Kroměříž – Instalaci vánoční výzdoby zahájili začátkem týdne zaměstnanci Kroměřížských technických služeb. Přestože slavnostní světelné prvky montují v dostatečném předstihu, budu mít v následujících dnech plné ruce práce. Vánoční výzdoba bývá v Kroměříži každým rokem o něco bohatší a výjimkou nebudou ani letošní Vánoce.
Pravidelně již bývá vánočním osvětlením pokryto centrum města, hlavní pěší i motoristické tahy a přilehlé ulice. Světelné motivy jsou přitom velmi rozmanité. Vedle zvonků, hvězd, komet, vloček a dalších tvarů zdobí kroměřížské ulice girlandy či převěsy ulic, to vše v podobě imitace chvojí. Nechybějí však ani takzvané světelné vodopády na stromech. „Rozsah je skutečně zase o něco větší než dosud. Výzdoba se letos rozroste o celou Kojetínskou ulici,“ uvedl ředitel Kroměřížských technických služeb Leo Berka. Podle něj je instalace a údržba vánoční výzdoby dost náročná. „Nejprve musíme jednotlivé prvky přichystat, umýt, opravit a teprve potom začít samotnou montáž,“ poznamenal  Berka. To vše v takovém předstihu, aby osvětlení mohlo být 1. prosince slavnostně rozsvíceno společně s vánočním stromem na Velkém náměstí. 
Vánoční výzdoba ovšem není levnou záležitostí. „Letos se náklady na rozšíření prvků, montáž, demontáž, provoz a údržbu pohybují kolem devíti set tisíc korun,“ uvedl ředitel Kroměřížských technických služeb. Výkon celé soustavy činí 15 kilowat za hodinu.

Sdílejte článek

Tisknout článek