V Kroměříži už stojí vánoční strom

| 26.11.2007 |

Kroměříž – Na Velkém náměstí v Kroměříži stojí po roce opět vánoční strom. Převezen byl během dopoledne v pondělí 26. listopadu z obce Skaštice a vztyčen na tradičním místě před kroměřížskou radnicí. Vánoční výzdoba v ulicích včetně stromu na náměstí bude rozsvícena ve čtvrtek 29. listopadu.

Podle vedoucího odboru služeb kroměřížské radnice Lamberta Hanzala letos městu vánoční strom darovala obec Skaštice. „Vyrůstal na návsi ve Skašticích a obec nám ho nabídla, protože musel být navzdory pěknému vzrůstu odstraněn kvůli bezpečnosti,“ vysvětlil Hanzal s tím, že po úpravách a zapuštění do země má strom necelých třináct metrů. Ještě téhož dne zaměstnanci Kroměřížských technických služeb smrk pečlivě upevnili a ukotvili a v průběhu dalších dvou dnů ho nazdobí tak, aby byl připraven na slavnostní rozsvícení, které se uskuteční ve čtvrtek 29. listopadu. V tento den už od ranních hodin začne na náměstí jarmark lidových řemesel, v 16 hodin zavítá do Kroměříže Mikuláš a deset minut před 17. hodinou vystoupí před občany s krátkým projevem starosta města Miloš Malý, na jehož pokyn se rozsvítí sváteční výzdoba v ulicích i vánoční strom. Celý den zakončí po 17. hodině Michal Nesvadba s vánočním pořadem pro děti.

S rozsvícením stromu bude zahájena také tradiční vánoční sbírka. Lidé najdou pod stromem opět pokladničku, jejíž výtěžek bude použit na rekonstrukci a humanizaci onkologického oddělení Dětské kliniky v Olomouci. Loni tato sbírka přinesla díky darům veřejnosti 21 tisíc korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek