V Kroměříži se uskuteční mistrovství světa v orientačním běhu

| 11.08.2014 |

Více než tři stovky účastníků z 32 zemí celého světa uvítá 19. ročník Akademického mistrovství světa v orientačním běhu, který proběhne v České republice, v Olomouckém a Zlínském kraji ve dnech od 10.do 17.srpna 2014. „Zahajovacím závodem bude závod smíšených sprintových štafet, který se bude konat v úterý 12. srpna 2014 od 15 do 17 hodin v Kroměříži. Centrum bude na Velkém náměstí a zhruba tříkilometrová trať povede kromě historického centra také Podzámeckou zahradou. Tento typ závodu, kdy v jednom národním týmu běží dvě ženy a dva muži, je do programu Akademických mistrovství světa zařazen poprvé a závod v Kroměříži bude tedy světovou premiérou,“ uvedl za organizátory místopředseda organizačního výboru Jindřich Smička.

Mimo samotný šampionát akademiků však pořadatelé připravili i doprovodný závod nejen pro pravidelné účastníky závodů v orientačním běhu – kteří poběží ve více než 20 věkových kategoriích závod „O pohár starostky města Kroměříže“, ale i pro nejširší veřejnost. „Vyzkoušet si tento krásný sport tak bude moci vlastně každý, budeme mít připraveno dostatek map, úplným začátečníkům vše potřebné na startu vysvětlíme a elektronický čip nutný ke změření času zapůjčíme“ řekla Zdena Strnadlová z místního spolupořadatelského oddílu Směr Kroměříž.

Organizátoři šampionátu dokončují závěrečné přípravy a těší se, až na Olomoucku, Prostějovsku a Kroměřížsku přivítají studenty-orientační běžce z pěti kontinentů. „Záštitu nad akademickým mistrovstvím převzal Ministr školství Marcel Chládek a také Český olympijský výbor, který šampionát zařadil mezi letošních TOP 12 sportovních akcí organizovaných v České republice,“ dodal za organizátory předseda organizačního výboru Dušan Vystavěl. Bližší informace včetně celého programu najdete www.wuoc2014.cz

 

Sdílejte článek

Tisknout článek