V Kroměříži se uskuteční Mezinárodní festival outdoorových filmů

| 22.10.2009 |

Kroměříž – Město Kroměříž bude ve dnech 19. až 22. listopadu dějištěm 7. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Jedná se o soutěžní putovní přehlídku outdoorových filmů, která je svou podstatou a charakterem největším filmovým putovním festivalem v České republice i v Evropě. Soutěžní filmy se letos promítají ve dvaadvaceti tuzemských městech a letos poprvé je bude moci sledovat i kroměřížská veřejnost. Zdejší radnice totiž přijala od pořadatelů nabídku partnerství a na organizaci akce v Kroměříži se finančně podílí.

Celý festival je zaměřený na sporty s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině.

Dějištěm zdejší části festivalu bude sál Muzea Kroměřížska, kde návštěvníci budou moci zhlédnout na dvě desátky filmů, a to ve 4 kategoriích - dobrodružný a extrémní sportovní film, horolezecký a horský film, dobrodružné vodní sportovní filmy a cestopisy. Filmy nejsou omezovány svou stopáží ani rokem vzniku.

Celostátně proběhne 7.ročník festivalu v termínu od 16. října do 5. prosince tohoto roku, přičemž slavnostní zahájení se uskuteční 16. října v Ostravě. Festival bude zakončen 5. prosince v Praze, kde budou také předány ceny nejlepším filmům a jejich autorům. Bližší informace a podrobný program (včetně toho kroměřížského) jsou uvedeny na adrese: www.mfof.cz .

Sdílejte článek

Tisknout článek