V Kroměříži se před Vánocemi uskuteční dva jarmarky

| 11.11.2005 |

 Kroměříž – Hned dva jarmarky připravila kroměřížská radnice na období před vánočními svátky. První prosincový den bude patřit slavnostnímu vánočnímu programu, jehož součástí bude jarmark lidových řemesel na Velkém náměstí, o devět dnů později se na stejném místě uskuteční Tradiční kroměřížský jarmark.
Vánoční jarmark lidových řemesel začne ve čtvrtek 1. prosince na Velkém náměstí v Kroměříži už v 8 hodin ráno a bude součástí celodenního programu nazvaného Než se rozsvítí vánoční strom, který zdejší radnice každoročně pořádá při příležitosti rozsvěcení vánoční výzdoby ve městě. Jarmark je zaměřen na prodej rukodělných výrobků a prezentaci lidových řemesel. Ve stáncích návštěvníci najdou například medové pečivo, vánoční ozdoby, věnce a vyšívání, vánoční prostírání, keramiku, svíčky, malované sklo, sušené květiny, perníky, vizovické pečivo, výrobky ze dřeva a další zajímavý sortiment. „Prodejce v tomto případě vybíráme ze speciálních katalogů a dbáme na to, aby sortiment skutečně odpovídal celkovému zaměření jarmarku. Přímo na místě také kontrolujeme, aby se k řemeslníkům nepřimíchali běžní trhovci,“ uvedl Eduard Barot z radničního odboru kultury, cestovního ruchu a památkové péče.
 Pořad, který na náměstí začne v 14.30 hodin, zaujme hlavně dětské publikum. V rámci Mikulášské veselice přijede do Kroměříže oblíbený Michal Nesvadba, který na pódiu přivítá děti v maskách Mikulášů, čertů a andělů a nejlepší masky odmění. Mikulášské veselení přejde do vážnější roviny po šestnácté hodině, kdy starosta města Kroměříže slavnostně rozsvítí vánoční strom umístěný tradičně před radnicí.  Závěr dne bude patřit spolku Komedianti na káře, který se po 16.15 hodině představí ve vánočním pořadu „Na káře až do Betléma“.
Druhý jarmark, který mohou lidé nejen z Kroměříže navštívit, se na náměstí uskuteční v pátek 9. prosince. „Jedná se o událost, která se ve městě koná již patnáct let, proto je tento jarmark nazýván tradičním. Sortiment už ovšem, na rozdíl od lidového jarmarku, není zaměřen na tradice a řemesla, ale i na běžné spotřební zboží včetně oděvů,“ vysvětlil vedoucí odboru služeb kroměřížské radnice Lambert Hanzal.

Sdílejte článek

Tisknout článek