V Kroměříži se budou předávat ceny MOSTY 2010

| 02.03.2011 |

Kroměříž – Město Kroměříž se stane dějištěm předávání ocenění MOSTY 2010. Jedná se o cenu, kterou každoročně uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením instituci, která významným způsobem a nad rámec svých povinností přispěje ke zlepšení postavení občanů se zdravotním postižením. Slavnost s předáním cen za rok 2010 se letos uskuteční 17. března od 15 hodin v kroměřížském Domě kultury.

Záštitu nad letošním 8. ročníkem udílení výročních cen, jehož spolupořadatelem je i kroměřížská radnice, převzala paní Livia Klausová, manželka prezidenta ČR, která by se události měla osobně zúčastnit. Kromě ní ale slavnost ozdobí i několik dalších známých osobností. „Cena Mosty je udělována za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch osob se zdravotním postižením. Samotné předávání cen doprovodí vystoupení Ladislava Kerndla, jeho dcery Terezy Kerndlové, Václava Hudečka a dalších umělců,“ uvedl ředitel organizačního odboru NRZP Michal Dvořák. Podle něj je symbolem akce cena Mosty z dílny akademické sochařky J. Wernerové, který představuje spojení dvou rukou, které vytvářejí most.

Vstup na tuto prestižní a zajímavou akci je zdarma, vzhledem ke kapacitě sálu je však nutné účast potvrdit do 10. 3. 2011 na e-mail: nrzp@nrzp.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek