V bývalé vojenské ubytovně budou bydlet senioři

| 15.10.2007 |

Kroměříž – Město Kroměříž bude mít do dvou let k dispozici nový domov pro seniory. Právě takové zařízení se stane z bývalé vojenské ubytovny v Purkyňově ulici. Jedná se o objekt, který radnice získala v lednu 2006 bezúplatně od armády s podmínkou, že bude sloužit výhradně pro poskytování sociálních služeb. Zastupitelé města na svém jednání ve čtvrtek 11. října odsouhlasili realizaci i spolufinancování této investiční akce.

Rekonstrukci bývalé vojenské budovy v Purkyňově ulici připravuje radniční odbor rozvoje „Realizace projektu přijde přibližně na 77 milionů korun, přičemž 55 milionů bychom měli získat jako státní dotaci. Zbytek město zaplatí ze svého rozpočtu,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje Josef Koplík. Jednou z podmínek státní spoluúčasti je však doklad o závazku investora na financování akce po celou dobu výstavby. „Právě proto už nyní zastupitelé ve svém usnesení přijali závazek poskytnout z vlastních zdrojů města zbývající částku 22 milionů korun,“ vysvětlil kroměřížský starosta Miloš Malý.

Nový domov pro seniory, s jehož dokončením se počítá v roce 2009, by měl mít celkovou kapacitu 54 míst v jedenácti jednolůžkových, sedmnácti dvojlůžkových a třech trojlůžkových pokojích. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele.

Sdílejte článek

Tisknout článek