Unikátní výstavu viděly tisíce lidí (MF Dnes, 10.7.2007)

| 10.07.2007 |

Výstava Orbis pictus v rotundě kroměřížské Květné zahrady už přilákala přes pět tisíc návštěvníků

 

Kroměříž - Sotva dva týdny uplynuly od zahájení kroměřížské výstavy Orbis pictus a už ji vidělo přes pět tisíc lidí. Jubilejního pětitisícího návštěvníka totiž výstava přivítala minulou sobotu.

„Byl jím pan Karel Herman z Přerova. Darem dostal speciální tričko s logem výstavy a knihu o Kroměříži. Ten den se mimochodem přišla na výstavu podívat i jedna svatba," přiblížila Eva Nováková za jednu z pořádajících organizací - kroměřížský klub UNESCO.

Za dva týdny tak kroměřížskou výstavu navštívil poloviční počet návštěvníků, kteří ji během více než měsíce zhlédli v Brně. Kroměříž má tak slušnou šanci brněnskou desetitisícovou návštěvnost překonat. Výstava zde totiž navíc potrvá až do 26. srpna.

„Určitě to považujeme za úspěch, jsem ale na rozpacích odhadovat, jak to bude pokračovat dál," tvrdí Nováková. „Velkou návštěvnost udělaly školy na konci školního roku a nedávné svátky. Důležitá je teď hlavně propagace ze strany dalšího pořadatele - města," dodává. Výstava Orbis pictus navazuje volně na úspěšný projekt Hnízda her předního českého výtvarníka Petra Nikla pocházejícího ze Zlína. Ten je autorem scénáře nové výstavy vycházejícího z Komenského spisu Labyrint světa a ráj srdce.

Expozice v rotundě Květné zahrady, kterou sám Nikl označil za „bizarní laboratoř", je unikátní tím, že ji tvoří zvláštní hudební nástroje, na které mohou návštěvníci hrát. Jejími autory je celkem 13 předních českých umělců.

Orbis pictus slavil úspěch v Paříži, Praze a Brně. Po Kroměříži poputuje do Opavy. Odtud pak do Itálie, Kanady a Japonska. Více si o projektu můžete přečíst na adrese www.pampaedia.cz.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava

Autor: (kat)

Sdílejte článek

Tisknout článek