Ulice v bývalých kasárnách nesou jména armádních osobností

| 14.09.2007 |

Kroměříž – V rejstříku ulic města Kroměříže přibude hned několik názvů. V bývalých Žižkových kasárnách, v místě, kde stával vojenský barákový tábor, totiž v nejbližší době začne výstavba rodinných domů. Už dnes zde existují nové, avšak dosud bezejmenné ulice, jejichž pojmenováním se na svém jednání ve čtvrtek 6. září zabývali kroměřížští zastupitelé.

„Výstavba v prostoru někdejších kasáren je již ve fázi vydávání stavebních povolení a na nich je třeba mít uvedenu přesnou adresu. A protože je toto místo úzce spjato s vojenskou historií, tuto skutečnost odrážejí i navržené názvy pro nové ulice,“ vysvětlil kroměřížský starosta Miloš Malý. Podle něj zastupitelé souhlasili s navrženými názvy, které již schválila rada města. Dvě z ulic se budou jmenovat 3. pluku a Legionářů, zbývající tři ponesou názvy známých armádních postav, a to Gen. Píky, Gen. Bočka a Gen. Klapálka. Některé z těchto pojmenování přitom navrhli samotní občané města, když je radnice před dvěma lety oslovila s pomocí při hledání názvu pro nové náměstí v místě vojenského nástupiště. Vedení města tehdy z navržených variant vybralo název Hanácké náměstí a další vhodné návrhy uschovalo pro pozdější použití.

Vedle nových ulic v bývalých Žižkových kasárnách zastupitelé pojmenovali i nevelkou uličku v místní části Vážany, kde rovněž vyrůstají rodinné domy. Nově schválený název ulice Luční má úzkou souvislost jak s někdejším charakterem místa, tak i s existencí ulic Lesní a Zahradní ve stejné lokalitě.

Sdílejte článek

Tisknout článek