ZŠ Oskol navýší od školního roku 2024/2025 kapacitu družiny

| 21.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Základní škola Oskol navýší od školního roku 2024/2025 kapacitu družiny ze 155 na 177 dětí. Se záměrem souhlasili hygienici a schválila ho i městská rada. „Chtěl bych ocenit paní ředitelku ZŠ Oskol Hanu Ginterovou, která řeší potřeby rodičů a žáků včas, s ročním předstihem. V souladu s představami zřizovatele zajišťuje družinu pro všechny zájemce z řad žáků 1. až 3. ročníku, což se bohužel na ZŠ Slovan nedaří,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

Podle místostarosty Karla Holíka se na ZŠ Oskol zvyšuje počet žáků ve třídách prvního stupně. „Rodiče dětí z prvního až třetího ročníku mají trvale velký zájem o umístění žáků ve školní družině,“ dodal Holík. Podle ředitelky Ginterové má ZŠ Oskol nyní pět oddělení družiny se zmíněnou kapacitou 155 míst. „Ta je zcela naplněna. Navýšením počtu oddělení na šest dojde k vytvoření dalších 22 míst, která budou přednostně nabízena žákům 1. až 3. ročníku. Pokud by některá místa zůstala k dispozici, tak budou nabídnuta žákům 4. ročníku,“ uvedla v žádosti Ginterová.

ZŠ Oskol byla otevřena před více než 40 lety. Navštěvuje ji zhruba 600 dětí. Škola například každoročně otevírá třídy s prvky Montessori pedagogiky a také přijímá žáky do tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na všeobecnou sportovní přípravu. Od první třídy se také všichni žáci učí angličtinu.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek