Zastupitelé schválili příspěvek nemocnici i záchranné službě

| 03.11.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město Kroměříž podpoří Kroměřížskou nemocnici částkou 300 tisíc korun a Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje nákupem dvou přístrojů v celkové hodnotě asi 140 tisíc korun. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. „Chtěli jsme podpořit nemocnici i záchrannou službu, které v první linii bojují s epidemií koronaviru. Jsem rád, že zastupitelé hlasovali pro tyto návrhy vedení města napříč politickým spektrem,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Kroměřížská nemocnice podle místopředsedy představenstva Petra Liškáře musela kvůli epidemii koronaviru pořídit nad plán přístroje za několik milionů korun. „V této souvislosti nám pomůže jakákoliv finanční výpomoc,“ konstatoval v dopise zaslaném starostovi Liškář. Město nemocnici podporuje dlouhodobě. Nedávno například starosta Němec pomohl nemocnici zprostředkovat zajištění nové lokality pro odběrové místo na testování obyvatel kvůli možnému nakažení onemocněním covid-19, které pak nemocnice zřídila na výstavišti.

Zdravotnická záchranná služba město požádala o nákup přístrojů na dezinfekci a dekontaminaci sanitních vozů. Podle ředitele krajské zdravotnické záchranné služby Josefa Valenty budou umístěny na výjezdových základnách v oblasti Kroměříž. „V souvislosti s výrazně zhoršenou epidemiologickou situací v rámci onemocnění covid-19 v regionu se nám nákupem těchto přístrojů výrazně zlepší možnosti rychlé, kvalitní, efektivní a certifikované dekontaminace vozů, což je v současné době poněkud problém v souvislosti s vysokou frekvencí výjezdů,“ sdělil Valenta.

Sdílejte článek

Tisknout článek